Masthead header

ASYMMETRY FESTIVAL 4.0 DATA: 03.05. – 05.05.2012 Wrocław Browar Mieszczański

JEST AKREDYTACJA!!!

ASYMMETRY FESTIVAL 4.0

Daty: 3-5 Maj, 2012 | WROCŁAW | BROWAR MIESZCZAŃSKI

Asymmmetry Festival to międzynarodowe święto fanów muzyki alternatywnej, które od 4 lat organizuje wrocławski Klub Firlej. W repertuarze tegorocznej edycji znajdują się takie legendy jak: prekursorzy industrialu Killing Joke, kultowi stoner-rockowcy ze Sleep oraz doom-jazzowe Bohren & Der Club of Gore. Obok nich wystąpi około 40 nietuzinkowych projektów z całego świata, prezentujących muzykę z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu.

Nie zabraknie świeżych dźwięków w wykonaniu takich super-grup, jak Obake z Eraldo Bernocchim – mistrzem awangardy i Trevorem Dunnem, znanym szerszej publice z Mr. Bungle i Fantomas. Ambient-jazzowe improwizacje zaserwują Kristoffer Rygg z Ulvera razem ze Stephenem O’Malley z Sunn O))), we wspólnym projekcie Æthenor. Amatorzy asymetrycznych dźwięków docenią z pewnością Red Fang, A Storm of Light, Amenra i Celeste. Dla fanów drum’n’bass, dubstep i breakcore zagrają w festiwalowym klubie: Broken Note, Niveau Zero i Igorrr. Pełen program dostępny jest na stronie: www.asymmetryfestival.pl/band/

Festiwal Asymmetry skierowany jest do międzynarodowej publiczności, fascynatów muzyki o eklektycznym i wybrednym guście. Od początku skupiał się na prezentacji wyjątkowych artystów eksperymentujących w swojej stylistyce, wychodzących poza ramy gatunku.

Czwarta edycja Asymmetry Festival odbędzie się w nietypowej przestrzeni – kompleksie budowlanym nieczynnego już browaru. Browar Mieszczański to XIX–wieczny obiekt z unikalną architekturą przemysłową. Od wielu lat stanowi alternatywne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia.

 

SŁOWO WSTĘPU

Robert Chmielewski – Dyrektor Festiwalu

Kilka lat trwało zanim Festiwal Asymmetry nabrał charakteru, zmężniał i dojrzał do decyzji: wychodzimy. Morze się rozstępuje przy Grabiszyńskiej, Asymmetry suchą stopą przechodzi do ziemi obiecanej jaką jest Browar Mieszczański. Zyskujemy trzy sceny, intrygującą ceglaną przestrzeń i misję czynienia sobie ziemi poddaną. Festiwal już dawno żyje swoim życiem. Oddycha atmosferą tworzoną przez publiczność, karmi się manną ze sceny, spaceruje nad Odrą i jeździ nocną taksówką. Muzyka jest tu pretekstem. Do spotkania, zabawy, refleksji i twórczych inspiracji. Dla wszystkich, których Asymmetry dotyczy. Spotykamy się po raz czwarty w majowy weekend, aby prześcigać się w pomysłach, bawić formą i materią festiwalu, zaskakiwać samych siebie.

Firlej – organizator Asymmetry stara się być swoistym laboratorium, gdzie muzyczne eksperymentowanie jest normą. Poszukujemy i nie ustajemy w poszukiwaniach. To one zaprowadziły nas… na Wchód. Zaprosiliśmy na swoją scenę ukraińską emanację Firleja – UA/PL Alternative Music Meetings i laureatów przeniesionego za wschodnią granicę konkursu Neuro Music. To tam podążamy myślami. Wzajemnie wiele możemy się nauczyć. Asymmetry chce łączyć. Umawiać spotkania. Randkować w młodzieńczym stylu. W tym roku gościć będziemy naszych przyjaciół z muzycznych festiwali z Europy Zachodniej i Wschodniej. Chcemy rozpocząć nowy etap. Nowe miejsce, ciekawsza formuła i… spotkanie ludzi ze świata. Robimy wspólnie festiwal. Razem z widzami, artystami, dziennikarzami i organizatorami innych festiwali. We Wrocławiu przygotowującym się do zostania Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. Wpadajcie do nas. Na wasz festiwal. Nich i przed wami morze się rozstąpi. Wszystko jest możliwe. Każda muzyka jest możliwa. Każdy festiwal jest możliwy. Wystarczy go pomyśleć.

BILETY

3-DNIOWY KARNET FESTIWALOWY: 230 pln

JEDNODNIOWY BILET NA 1 I 3 DZIEŃ FESTIWALU (3 i 5 MAJ): 120pln

JEDNODNIOWY BILET NA 2 DZIEŃ FESTIWALU (4 MAJ): 60 pln

DO KUPIENIA: www.tickets.asymmetryfestival.pl oraz m.in. w salonach EMPIK i Media Markt

LINKI

www.asymmetryfestival.pl

www.facebook.com/Asymmetry.Fest

napisz do mnie|do góry
L a t e s t s   C o n c e r t s